Uspješno završen XXI memorijal “Safet Mavrić Ćako”

0
35

Tradicionalni XXI memorijal “Safet Mavrić Ćako” održan je na jezeru Gazivode. U čast ovog novopazarskog svestranog sportiste, koji je tragično izgubio život na Hajli, održana su takmičenja u plivanju, biciklizmu, ribolovu i planinarenju. Takmičenja u plivanju održana su u svim starosnim kategorijama, a trka na 5. 000 metara bodovana je za Kup Srbije, što je dodatno dalo na značaju ovoj manifestaciji.

Direktor Sportskog saveza Emir Mehmedović zahvalio se svima koji su odlučili da se i ove godine takmiče za medalje i nagrade te zahvalio ljubiteljima sporta i Ćakovim poštovaocima što podržavaju manifestaciju sa tradicijom dugom preko dvadeset godina.

Pobjednik za muškarce na 5. 000 metara bio je Balzan Benze (14) iz Bečeja, u konkurenciji žena na istoj stazi pobjedila je Jelena Ječanski.

U okviru ovog memorijala održana su i takmičenja u ribolovu, u kategoriji pionira i senior a planinari su prošli transverzalu Mokra Gora- Hajla u dužini od 57 kilometra.

Organizator memorijala “Safet Mavrić Ćako” je Sportski savez Novog Pazara, podršku pružaju i plivački klubovi “Delfin” i “Novi Pazar” Udruženje sportskih ribolovaca “Novi Pazar” i Planinarski klub “Sandžak”.