Uspjela šok-terapija na Jošanici, Rad i četvrti put uzastopce bez gola u Novom Pazaru

2
13

Novi Pazar – Pogodak Vladimira Radivojevića već u četvrtom minutu utakmice riješio ishod na Gradskom stadionu

Petar Kurćubić je otišao, a Mladen Dodić pobjedom počeo treći mandat na mestu šefa struke Novog Pazara. Plavi su u osmom kolu Superlige savladali Rad sa minimalnih 1:0 i upisali tek drugu pobjedu na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Pobjednik je odlučen već u četvrtom minutu utakmice poslije konfuzije Građevinara u posljednjoj liniji. Vladimir Radivojević, najbolji igrač utakmice, umio je to da iskoristi i matira Darka Dejanovića za ispostavilo se presudni trenutak meča, iako su Plavi, posebno u prvih 20 minuta možda mogli i do još kojeg gola.

Rad je doduše početkom drugog poluvremena opasno stisao, Pazarci su bili pod velikim pritiskom, ali su uspjeli da se odbrane i potom svesno obore ritam utakmice u posljednjih 20 minuta kada su i gosti ostali bez daha. Stoga su Beograđani, koji iz bezbednosnih razloga nisu imali podršku navijača u Pazaru, morali da se pomire sa četvrtim uzastopnim porazom u gradu sa Jošanice. Četvrtim uzastopnim na kojem nisu postigli ni gol.

Rad ostaje na osam bodova u donjem dijelu tabele. Novi Pazar četiri stepenika iznad.