Super liga, poslednje kolo: Jagodina – Novi Pazar 1:0

0
9

Novi Pazar -Fudbaleri Jagodine savladali su u poslednjem kolu Super lige ekipu Novog Pazara sa 1:0, čime su izborili učešće u kvalifikacijama za Ligu Evropa.

Pobedu domaćem timu doneo je Saša Marjanović u 25. minutu, neobičnim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 40 metara.
Naime, Marjanović je centrirao iskosa sa leve strane, ali se lopta posle visokog luka odbila od terena i prevarila golmana Novopazaraca Vladana Đogatovića.
Đogatović je 12 minuta ranije uspeo da odbrani jedanaesterac koji je izveo igrač Jagodine Miloš Krstić, a koji je dosuđen zbog igranja rukom gostujućeg štopera Bojana Ostojića u svom kaznenom prostoru.
Novi Pazar je tako svoju prvu superligašku sezonu završio na 14. mestu sa 28 bodova, devet više od pretposlednjeg Borca i 13 od poslednjeg Metalca, a ta dva tima će u sezoni 2012/13 nastupati u Prvoj ligi.
Šampion Partizan će igrati u kvalifikacijama za Ligu Šampiona, dok Crvena zvezda, Vojvodina i Jagodina idu u kvalifikacije za Ligu Evropa.