Srbija porazom u Portugalu značajno umanjila šanse da zaigra na Euru

0
12

Srbija – Porazom od selekcije Portugala rezultatom 2:1 na La Luz stadionu u Lisabonu, reprezentacija Srbije značajno je umanjila izglede da zaigra na Evropskom prvenstvu u Francuskoj 2016. godine.

Portugalci su u vodstvo došli već u desetoj minuti utakmice. Centaršut Coentraa sa desne strane u mrežu Srbije udarcem glavom sproveo je Carvalho koji je pet minuta kasnije zbog povrede morao napustiti igru.

U nastavku je prijetio Cristiano Ronaldo čiji je udarac krajnjim naporom odbranio golman Srbije Stojković.

U drugom poluvremenu Srbija je zaigrala bolje i angažovanije, a prvu pravu priliku Orlovi su propustili u 53. minuti kada je Mitrović iz neposredne blizine šutirao preko gola. Bio je to nagovještaj onoga što će uslijediti osam minuta kasnije. Sjajan pogodak za 1:1 postigao je Nemanja Matić.

Radost je trajala samo dvije minute pošto je Portugal u 63. minuti došao do ekspresnog vodstva. Moutinho je sjajnim pasom poslužio Coentraa kojem nije bilo teško pogoditi gostujuću mrežu za konačnih 2:1. Portugal je nakon četiri kola vodeći na tabeli sa devet bodova, Danska je druga sa sedam, isto koliko ima i Albanija na trećem mjestu. Srbija je sa svega jednim bodom četvrta, baš kao i posljednjeplasirana Armenija.

U istoj grupi izuzetno važnu pobjedu ostvarila je Albanija na domaćem terenu nad Armenijom rezultatom 2:1. Meč Mađarske i Grčke okončan je bez pogodaka, dok su gostujući trijumf ostvarili Nijemci nad Gruzijom rezultatom 2:0. Poljaci su protiv Republike Irske pobjedu ispustili u samom finišu meča. Na kraju je završilo 1:1