Šest medalja za Perfekt na “Zlatnom pojasu Čačka”

0
11

Novi Pazar – Trener kluba Perfekt Edin Ujkanović izrazio je zadovoljstvo učinkom njegovih karatista na 41. međunarodnom turniru “Zlatni pojas Čačka”, gdje su takmičari ovog novopazarskog kluba osvojili šest medalja.

“Ovo je najstariji karate turnir u Evropi, gdje su se nadmetali borci iz 10 zemalja. Moji takmičari su osvajanjem po dve zlatne, srebrne i bronzane medalje potvrdili visoku klasu i ja sam prezadovoljan takvim učinkom”, rekao je Ujkanović radiju Sto plus.

Prvog dana takmičenja na ovom dvodnevnom turiru Emir Kovačević je osvojio zlato kod kadeta u kategoriji preko 70 kilograma, a u istoj kategoriji Amel Biberović je bio treći.

Takođe, Nermin Zećirović je u konkurenciji seniora do 60 kilograma zauzeo treće mjesto.

Pionirska ekipa Perfekta je drugog dana turnira došla do zlatne medalje, dok je Mirza Gudžević u kategoriji do 55 kilograma bio drugi kod dječaka rođenih 1999. godine.

Srebrnu medalju u konkurenciji dečaka rođenih 2000. godine osvojio je Edis Biberović u kategoriji preko 50 kilograma.

Na ovogodišnjem “Zlatnom pojasu Čačka” učestvovalo je više od 800 karatista iz Rumunije, Bugarske, Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Slovačke, Rusije i Srbije.

Izvor: RadioStoPlus.com