Sada na Liteks

0
25

Pljevlja – Kao što se i očekivalo, Rudar je još jednom bio bolji od Tre Fiorija, najboljeg tima San Marina. Crnogorski prvak je slavio rutinski, sa 4:1, i izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija, gdje ga čeka bugarski Liteks iz Loveča. Pljevljacima je ova utakmica poslužila kao priprema za ono mnogo ozbiljnije što ih čeka, ali je bilo perioda kada su igrali slabo.

No, možda su skrivali adute, jer su na tribinama bili predstavnici bugarskog prvaka…
Razlika u kvalitetu dvije ekipe bila je vidljiva, posebno u prvih pola sata igre. Crnogorskom prvaku je trebalo svega dvadesetak sekundi da dođe u priliku – Useni je sa 14-15 metara šutirao, a golman Mićeleti loptu skrenuo u korner. Kapiten domaće ekipe Predrag Ranđelović je u 3. minutu uhvatio takozvane makazice, a čuvar mreže tima iz San Marina ponovo loptu izbacio u korner. A onda je stigao gol. Igrao se 7. minut kada je Igumanović centrirao sa lijeve strane, Ranđelović glavom sa desetak metara pogodio suprotni ugao gola gostiju.

Mogao je najbolji igrač Pljevljaka da u 21. minutu duplira prednost svog tima. Izbjegao je ofsajd zamku, a onda pretjerao u driblanju i dozvolio odbranio gostiju da interveniše. U fudbalu je nepisano pravilo da kada jedna ekipa ne iskoristi svoje šanse, stiže kazna. Niko nije očekivao da bi to mogao da uradi Tre Fiori, ali… Igumanović je u 29. minutu pogriješio, a Vanoni prihvatio loptu, ušao u kazneni prostor i pogodio mrežu. Uslijedilo je veliko slavlje gostiju, slavlje koje je izgledalo kao da su osvojili Ligu šampiona… Do odlaska na odmor, Vignjevićevi izabranici su imali još dvije prilike, ali Bojić i Ranđelović nijesu bili precizni…
Drugi dio utakmice šansom je otvorio Nermin Useni. Ušao je u kazneni prostor, a onda šutirao pravo u golmana Mićeletija. Nedugo zatim isti igrač je sa pet metara promašio okvir gola. Za samo 60 sekundi, u 55. minutu, domaćini su propustili dvije šanse, a oba puta se u pred golom tima iz San Marina našao Ranđelović.
Konačno, Rudar je ponovo poveo u 67. minutu. Miroje Jovanović je sa desne strane nabacio loptu u peterac, gdje se najbolje snašao Ranđelović i po drugi put pogodio mrežu. U samim finišu utakmice, mreža gostuju se zatresla još dva puta. Kontranapad je povukao Ranđelović, dao loptu na desnu stranu za Ivicu Jovanovića. Uslijedio je centaršut, a najniži igrač Rudara, Nedjeljko Vlahović, glavom je loptu poslao pod prečku… Konačan rezultat je postavljen u 85. minutu. Ponovo je Ivica Jovanović centrirao, a njegov prezimenjak, Miroje, sa 12-13 metara zatresao mrežu.

Izvor: Dan.co.me