Rudar se kocka

0
13

Pljevlja – Staro fudbalsko, nepisano pravilo još jednom je, ko zna koji put, potvrđeno. Ovog puta pod Golubinjom, gdje su Pljevljaci imali sigurnih i ubjedljivih 2:0, ali su zbog dekoncentracije i pretjerane nonšalantnosti pred golom Petrovčana promašili nekoliko zicera da dotuku rivala i praktično obezbijede plasman u finale Kupa, pa je, kako to obično biva, kazna u vidu pogotka Mitića, bila neizbježna.

Brzo će biti zaboravljeno da je to za 90 minuta bio jedini udarac gostiju u okvir gola, da je Petrovac odigrao utakmicu bez stvorene šanse, ostat će samo da se pamti konačan rezultat koji se, uoči revanša za 14 dana, svakako nije uklopio u želje Pljevljaka.

A sve je moglo biti drugačije da je, prije svih Tomić dva puta pogodio u situacijama iz kojih jednostavno nije smio. A upravo to je fudbaleru Rudara pošlo za rukom. Prvi put u 50. minutu kada je, uposlen od Ranđelovića, krenuo sam ka protivničkom golu i u samo nekoliko sekundi pokazao i sebičnost, i nepreciznost, ali i neozbiljnost. Samo deset minuta kasnije isti igrač je, poslije centaršuta Jovanovića, promašio iako se od gol crte nalazio samo na metar i po udaljenosti. Lopta je otišla iznad prečke. I naravno, kazna za promašaje stigla je dva minuta prije – Mitić je iskoristio neopreznost zadnje linije Rudara, prihvatio loptu i snažnim udarcem sa 15 metara smjestio je u desni donji ugao Mijatovićevog gola. Za nadu Petrovca i nepotrebne brige Rudara.
– Odnos pojedinih igrača prema obavezama nije bio dobar. Deviza “lako ćemo“, više nigdje ne prolazi. Problem je u njihovim glavama, povremeno se pojavi i tada uvijek izostane željeni rezultat. Nismo, jednostavno, djelovali kao ekipa, zato smo i primili onaj gol. Falila je mirnoća nakon 2:0. Sami sebi smo zagorčali život. Biće teško pod Malim brdom, gdje je Petrovac veoma neugodan, ali opet mi imamo prednost, pa makar i minimalnu, što nam ipak daje veće šanse za prolaz u finale – kazao je trener Rudara Nebojša Vignjević.
Pljevljaci su, nakon nekoliko propuštenih poluprilika, iz prve prave, u 21. minutu, poveli. Vlahović je centrirao a Ranđelović sa šest metara glavom savladao nemoćnog Velimirovića. Uslijedili su promašaji Mićića u 22. i 39. minutu, pa već opisani Tomića, da bi Ranđelović u 65. minutu udvostručio prednost ’’rudara’’. Iskoristio je dodavanje Tomića, poturio nogu i mlađem kolegi pokazao kako se tresu protivničke mreže.
– Prezadovoljan sam rezultatom, jer smo dali gol a nastupili bez četiri standardna igrača. Nadam se da će se svi oni oporaviti do revanša i da ćemo znati da pružimo ozbiljan otpor Rudaru. Pljevljaci i dalje ostaju veliki favoriti za plasman u finale – rekao je trener Petrovca Miodrag Malovrazić.

Rudar – Petrovac 2:1

Izvor: Vijesti.me