Pribojci poraženi u četvrtfinalu kupa

0
25

Priboj – Rukometaši pančevačkog Dinama plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas, u hali sportova “Strelište”, pred oko 700 gledalaca, savladali tim Priboja sa 27:22(9:11).

Meč su sudili Veličković iz Beograda i Đuričić iz Ralje.

Dinamo: Stevanović 23 odbrane, Kuburović, Đamtovski, Grandov 4, Komlanov 6, Radanović 5 (1), MD Petrović, Rvačanin 5, MM Petrović, Čizmarov, Marjanov 2, Plavšić, Ilić 5, Ćućuz.

Priboj: Kukić 14 odbrana, Stupar 4, Kostić 3 (1), Agović, Vrašalica, Mihajlović, Šalipur 4, Bošković 7, Haltaks, Jović 3 (2), Pejčinović, Papić, Radović i Čupić 1 gol.

Sedmerci: Dinamo 2 (1), Priboj 4 (3).

Isključenja: Dinamo 12, Priboj 14 minuta.

Posle tačno 30 godina rukometaši pančevačkog Dinama igraće po deveti put u svojoj bogatoj sportskoj historiji u polufinalu nacionalnog  kupa. Posljednji put je to bilo 1980. godine, kada su u Šapcu izgubili od ekipe Metaloplastike.

Četvrtfinalni meč sa Pribojcima pokazao je pravo lice ovog sastava Dinama. Kada se zainate, mogu svakog da pobjede, a opušteni i od svakog da izgube.

Domaći su poveli sa 6:2 u 9. minutu, pa greškama, pretežno u napadu, omogućili gostima da ne samo preokrenu do odmora na plus 4, već i u nastavku vođstvo povećaju na plus 4, koliko je bilo u 35. minutu (11:15).

Posle toga Pančevci su se lagano približavali do gola razlike za goste, koliko je bilo u 47. minutu (18:19). Tada dolazi do pravog usijanja, više oko terena i u gledalištu, a sve uzrokovano najblaže rečeno čudnim kriterijumi sudija, pogotovu Veličkovića.

To dovodi do skoro desetominutog prekida igra, kada je ovaj arbitar izričito zahtijevao da se na tribine sa stolica pored terena preseli cjelokupno rukovodstvo Dinama.

Posle povuci-potegni, meč je nastavljen, a Dinamovcima kao da je proradio inat i iz minuta u minut sve više su dominirali igrom, pa su preuzeli vođstvo i povećali svoju prednost za konačno klupsto historijsko slavlje.

Najmarkantnija figura meča bio je mladi golman Dinama Nikola Stefanović sa čak 23 odbrane. Uz njega, kod domaćih treba istaći Rvačanina i Komlanova, a kod gostiju golmana Kukića i

U četvrtfinalnim utakmicama rukometnog Kupa Srbije za muškarce postignuti su sledeći rezultati:

Dinamo – Priboj 27 : 22 (9 : 11)
Vojvodina Železničar – Kolubara 25 : 29 (12 : 15)
Jugović – Crvena zvezda Alumil  25 : 26 (11 : 15)
Naisus – Radnički 29 : 26 (14 : 9)

Izvor: Sandzak-Sport.com