Poraz Polimlja na proljećnoj premijeri

0
25

Резултат слика за Poraz Polimlja

Prošlog vikenda počeo je prolećni deo prvenstva u fudbalskoj zoni Drina. Fudbaleri Polimlja poraženi su na gostovanju u Bajinoj Bašti od Sloge sa 2:1 (2:0), strelci za domaćina bili su Filipović 16 i Maksimović u 31 minutu, utešni gol za goste delo je Ćirkovića u 60 minutu. Nakon ovog kola došlo je do smene na lederskoj poziciji, u derbiju Sloga iz Sjenice bila je bolja na gostovanju u Ljuboviji od Drine slavila sa 1:0, pa je sada tim iz Sjenice prvi sa 37 bodova, Drina je druga i ima 36, dok je Polimlje treće sa 35 bodova.

Da će Bajinobaštani napraviti podvig i uzeti bodove, moglo se naslutiti u prvim minutima kada su stvorili dve šanse koje nisu iskoristili Filipović i Ivanović. Na prvi gol čekalo se 16 minuta. Jednu dobru kontru iskoristio je Filipović za Slogino vođstvo. Petnaestak minuta kasnije bilo je 2:0. Ovaj put efektan gol glavom postigao je štoper Maksimović. U drugom poluvremenu Prijepoljci kreću sa dva nova igrača. Iz jedne akcije Ćirović je uspeo da savlada Golubovića. Sloga se ubrzo oslobodila velikog pritiska i sve više ugrožavala gol gostiju. U 67. minutu u kontri su bila čak petorica domaćih igrača protiv jednog gostujućeg, ali ta prilika nije dovela do promene rezultata, prenosi portal Drina info.

U narednom kolu Polimlje u Prijepolju dočekuje ekipu Borca, meč se igra u nedelju na Gradskom stadionu od 14i30h.

Izvor: PP Media i Drina info