Pazaru samo bod protiv Temnića 1924, trener razočaran

0
17

Fudbaleri Novog Pazara i Temnića 1924 odigrali su neriješeno 1:1, u utakmici 10. kola Prve lige Srbije.

Pred oko 800 gledalaca na Gradskom stadionu, gosti iz Varvarina povjeli su golom Predraga Luke u 17. minutu, a konačan rezultat postavio je Denis Ristov devet minuta kasnije.

“Razočaran sam. Bili smo van ritma iz više razloga. Gosti su opstrukcijom došli do cilja, a očekivao sam da naši iskusni igrači mogu da se prilagode i takvoj igri. Razumijem rivala, ali ne bih volio da na takav način osvajam bodove. Svaka naša greška se kažnjava. Rijetko gubimo, ali to je slaba satisfakcija, rekao je poslije utakmice trener Pazara Marjan Živković.

Novi Pazar je sedmi na tabeli sa 15 bodova, dok je Temnić 1924 na 12. mjestu i ima četiri boda manje.

“Bila je to prava prvenstvena utakmica, koja me je iznenadila kvalitetom. Igralo se tvrdo i žestoko na svakom dijelu terena. Prvo poluvijreme odigrali smo dobro, iskoristili jednu šansu, a u drugom smo znali da sačuvamo pozitivan rezultat. Zbog toga smo i došli u Novi Pazar, za koji me vežu lijepe uspomene”, kazao je trener Temnića 1924 Radmilo Jovanović.

Novopazarce u sljedećem kolu očekuje gostovanje Radničkom iz Pirota, dok će Temnić 1924 biti domaćin kragujevačkom Radničkom 1923.