Pazar Juniorsi u finalu Kup!

0
26

1

Novi Pazar – Na stadionu u Šutenovcu u 17h počela je utakmica kupa Srbije između domaćina Pazar Juniorsa i gostujućeg Poleta iz Ljubića.

Na samom početku meča nešto konkretnija igra domaćina koji pogađa i prečku u 3. minutu kod rezultata 0:0. Vahid Ugljanin je sjajnim solo prodorom probio po lijevoj strani, centrirao, a Elvis Kurpejović iz teške pozicije pogađa prečku. Nakon toga iskusniji gosti smiruju igru, uspostavljaju blagu inicijativu koja je urodila plodom u 8. minutu i gosti su poveli.

Nakon toga par grešaka na obe strane, nepovezana igra zbog, malo prije utakmice, kišom nakvašenog terena. U drugoj polovini prvog poluvrijemena domaćin uspostavlja blagu inicijativu, a najizglednija šansa za izjednačenje desila se u 43. minutu kada je lijevi bek Rečko Ferizović ubacio loptu u peterac a napadač Kurpejović maši, sa 2 metra šalje loptu preko gola.

Počelo je i drugo poluvrijeme, trener domacih pravi 2 izmene izvodi iz veznog Brunčevića i napadača Kurpejovića. Potpuna dominacija domaćina  koji izjednačava rezultat u 50. minutu poslije prekida. Ferizović ubacuje matematicki izračunatu  loptu u šesnaesterac,  Armin Kazi Dervišević postavlja koleno i rezultat je 1:1. U nastavku domaćin je dobio vetar u leđa, nastavio agresivno. U drugom poluvrijemenu gledamo potpuno drugu ekipu.

Zadnji pola sata meča obilježila je potpuna dominacija domaćih i igra na polovini protivnika. Igru u 70. minutu napušta i Vahid Ugljanin usljed povrede zadobijene u sudaru sa protivničkim napadačem.  Istina, u 80. minutu gosti su imali kontru, napadač gostiju ušao je u šesnaesterac međutim sustigao ga lijevi bek domaćih Rečko Ferizović.

Utakmica je završena neriješenim rezultatom, a onda je uslijedilo izvođenje jedanaesteraca. Domacin maši 2 penala, a onda na scenu stupa, po svemu prikazanom, golman domaćih Saladin Radetinac koji brani 3 jedanaesterca za redom i odvodi ekipu Pazar Juniorsa u finale kupa protiv ekipe iz Loznice, koja je prvak Srpske lige.

Ovo je historijski uspijeh ovog mladog kluba. Juniorsi su pokazali da su ponos ovog grada, ostavljajući srce na terenu. Aplauzima i ovacijama publike ispraćeni su do svlačionice. Da podsjetimo, protiv Loznice igraće finale kupa, a pobjednik ulazi u 32 najbolje ekipe Srbije igrajući ”Lav kup”.