Odbojkašima tri boda protiv Novog Sada

0
10

Novi Pazar – Novi Pazar Junior savladao je ekipu Novog Sada 3:1, po setovima 25:21, 25:16, 22:25 i 25:18, u utakmici 13. kola Prve odbojkaške lige.

Novopazarce su do osme uzastopne pobjede predvodili Zoran Gjorgjevski i Radosav Dojčilović, a veliki doprinos pobjedi dali su i ostali starteri – Marko Božović, Hamza Zatrić, Strahinja Kuburović, Aldin Zoranić i libero Almir Rugovac.

Trener domaćeg tima Raša Milić je, tokom 92 minuta igre u novopazarskoj Hali sportova, šansu ukazao još Ertanu Hamidoviću, Emiru Vatiću i Eldanu Novaliću.

Novi Sad je do sredine prvog seta imao rezultatsku prednost, ali je četvrtoplasirani tim lige bio bolji u finišu, pa je asom Zatrića riješio taj dio igre u svoju korist sa 25:21, posle 24 minuta igre.

Božović je serijom dobrih servisa donijo Novom Pazaru prednost od 9:3 početkom drugog seta, koji je trajao 21 minut i okončan je blokom Vatića za ubedljivih 25:16.

Novosađani su treći set dobili zahvaljujući raspoloženom Marku Galeševu, nekadašnjem Zatrićevom saigraču iz juniorske reprezentacije SR Jugoslavije. Posle 25 minuta velike borbe i asa Petra Milićevića bilo je 25:22 za goste.

Četvrti set bio je izjednačen do rezultata 10:10, da bi zatim uslijedila dominacija Novopazaraca, koji su poslije uspješnog napada Božovića kroz sredinu iskoristili prvu meč loptu za sigurnih 25:18. Poslednji dio igre trajao je 22 minuta.