Odbojkaši izgubili u derbiju

0
9

Odbojkaši Novog Pazara poraženi su u derbiju 15. kola Prve lige Srbije od subotičkog Spartaka sa 3-2, poslije skoro dvočasovne borbe u Hali sportova.

Lider prvenstva tako je prekinuo sjajan niz izabranika Raše Milića od 9 vezanih pobeda, pa su šanse plavih sada znatno manje da se domognu prvog mjesta koje vodi direktno u Super ligu.

Derbi sezone u potpunosti je ispunio očekivanja. Na parketu dvije možda i najbolje ekipe lige, na tribinama Hale sportova 1000 navijača plavih, bili su dovoljni za odbojkaški spektakl. Nažalost, iako su u taboru Novog Pazara najavljivali pobjedu, lider prvenstva subotički Spartak pokazao je da nije slučajno na prvom mjestu na tabeli. Gosti se nisu uplašili atmosfere u Hali sportova, od samog starta prvog seta su bili u vođstvu ne dopuštajući izabranicima Raše Milića ni šansu da preokrenu rezultat, pa su taj dio igre riješili sa 25-19.

U drugom setu, viđena je neizvesnija borba, međutim, nakon nekoliko krajnje sumnjivih sudijskih odluka, gosti ga rješavaju u svoju korist sa 26-24.

Tek tada počinju da igraju plavi odbojkaši, treći i četvrti set dobijaju poprilično ubedljivo sa 25-18 i 25-20 pa je pitanje pobjednika odlučivao taj-brejk.

Novi Pazar je odlično započeo peti set, nošeni podrškom sa tribina, plavi su poveli sa 3-0 i 4-1, međutim, tada su stali, a Spartak je to iskusno iskoristio, preokrenuo rezultat u svoju korist i na sever Srbije odnio dva veoma važna boda. Izabranicima Raše Milića, šanse za prvo mjesto sada su značajno smanjene, no još uvek je u igri dosta bodova, pa je sve moguće. Ako ništa drugo, drugo mjesto, koje vodi u baraž je sasvim blizu.

Na tabeli vodi Spartak sa 38 bodova, drugi je Obilić sa 35, Novi Pazar zauzima treće mjesto sa 32, dok četvrtoplasirani Đerdap ima 30, uz utakmicu manje. Upravo će ekipi Đerdapa plavi gostovati u narednom kolu.

Izvor: Jedinstvo.tv