Novi Pazar pobjedom protiv Rada izborio opstanak u Super ligi Srbije

2
16

Novi Pazar će po svoj prilici i sljedeće sezone igrati u Superligi, a najzaslužniji za tu činjenicu je napadač domaćina Vojo Ubiparip koji je i u minimalnom trijumfu protiv Rada (1:0) nastavio sjajnu golgetersku seriju.

Četvrtu utakmicu uzastopno se napadač tima sa Jošanice upisao u strijelce, stigao je do brojke od šest pogodaka, a današnji gol vrijedan tri velika boda postigao je u 13. minutu posle kornera i centaršuta Vladimira Radivojevića. Prethodno je Ubiparip sjajno tukao na pas Bruna Matosa, ali je golman gostiju Filipović solidno intervenisao.

Rad je igrao uglavnom na kontre, pretio je najčešće preko Ljubinkovića i Kaluđerovića, ali je domaća odbrana bila sasvim solidna u tim trenucima. Novi Pazar je mogao u 55. minutu da duplira prednost, ali je Matos propustio lijepu priliku u situaciji jedan na jedan sa golmanom Građevinara. Ubiparip nije pogodio u 61, a Matos je i koji minut posle njega protraćio još jednu lijepu šansu na pas Radivojevića.

Ovi promašaji nisu se na kraju osvetili Pazarcima, koji su junački izdržali pritisak gostiju u finišu i zabeležili minimalan i zaslužen trijumf. Zanimljivo, ovo je sedmi uzastopni duel dva tima u kojima je domaćin slavio sa 1:0, što samo govori da je domaći teren jako bitan za konačan ishod okršaja ova dva kluba, koji karakteriše veliko rivalstvo najvatrenijih navijača.