Novi Pazar – Partizan 3:2

13
32

fk_novi_2015Novi Pazar – Rizik trenera Zorana Milinkovića se nije isplatio. Fudbaleri Partizana su u drugom sastavu doživjeli neuspjeh u trećem kolu Superlige Srbije pošto su u gradu na Jošanici prvi put u historiji pretrpjeli poraz od Novog Pazara 3:2. Veliko iznenađenje režiralo je dijete šampiona Srbije Stefan Aškovski koji je postigao dva gola i izborio dva penala od kojih jedan nije iskorišćen.

Partizan je u pristojnoj poziciji da se plasira u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je odigrao 1:1 sa Steauom u Bukureštu, pa je u Novi Pazar stigao bez velikog broja prvotimaca, što zbog povreda, što zbog odluke trenera Zorana Milinkovića.

U sastavu nije bilo povrjeđenih Valerija Božinova i Abubakara Umarua, dok su izostavljeni još defanzivci Gregor Balažic, Fabrisio i Miroslav Vulićević, te Stefana Babovića, Andrije Živkovića i Marka Jevtovića, a Ivan Šaponjić je ostao na klupi.

Partizan je poveo preko Trujića, a onda je Aškovski izborio dva penala za Novi Pazar od kojih je samo jedan iskorišćen, ali je bivši bek crno-bjelih upravo donio preokret domaćinu. Nije izdržao tim iz grada sa Jošanice da ode na odmor sa prednošću, jer je Kojić ugurao loptu u mrežu za 2:2.

Nije se Aškovski zaustavio na učinku iz prvog dela igre, već se u 72. minutu našao na pravom mjestu i postigao pobjedonosni pogodak za šok tima iz Humske.

Novi Pazar – Partizan 3:2 (2:2)

Stadion u Novom Pazaru, gledalaca: 6.000, sudija: Vlado Glođović, strelci: Pavlović u 21. i Aškovski u 26. i 72. minutu za Novi Pazar i Trujić u 12. i Kojić u 46. minutu za Partizan.

Novi Pazar: Zečević, Stevanović (od 74. Petar Pavlović), Kostić, Tintor, Vuković, Vusljanin, Šarac, Predrag Pavlović, Aškovski (od 84. Adrijano), Đalović, Radivojević(od 68. Obrovac).

Partizan: Živko Živković, Stevanović, Bogosavac, Ostojić, Ćirković, Lukić, Ilić, Ninković, Grbić (od 57. Glavčić), Trujić (od 69. Golubović), Kojić (od 75. Šaponjić).