Nastavili sa dobrim partijama – Džeko i Ljajić strijelci za Romu i Torino

0
34

Image result for edin dzeko adem ljajic

Fudbaler Fiorentine Nikola Kalinić postigao je het-trik, a Federiko Bernandeski dodao je još dva gola za pobjedu njihove ekipe od 5:3 u gostima Kaljariju, u devetom kolu Serije A.

Fiorentina je tako konačno pobijedila posle četiri utakmice bez trijumfa i prekinula seriju Kaljarija od tri pobijede.

“Viola” se popela na 10. mjesto, sa 12 bodova, jednim manje od svog današnjeg rivala.

Napoli je danas već u 31. minutu ostao bez Manola Gabijadinija, koji je posle jednog duela nogom udario protivnika i dobio crveni karton, ali je i tako pobijedio Krotone u gostima sa 2:1 i vratio se na treće mjesto tabele. Drugi gol za Napoli je postigao Nikola Maksimović.

Torino i Lacio odigrali su 2:2 u Torinu. Domaćin je poveo u 20. minutu golom Jaga Falkea, a izjednačenje je doneo sjajnim golom Ćiro Imobile u 71, da bi preokret uslijedio u 85. minutu golom Alesandra Murđija, koji je posle kornera glavom smjestio loptu u mrežu.

Kada je djelovalo da će Rimljani osvojiti sva tri boda, dosuđen je penal za domaću ekipu u trećem minutu nadoknade. Jedanaesterac je sigurno izveo reprezentativac Srbije Adem Ljajić i donio bod Torinu, koji je sada treći sa 15 bodova, koliko ima i Lacio, odnosno jedan manje od Rome.

Atalanta je kod kuće pobijedila Inter 2:1 zahvaljujući penalu u 89. minutu i sada je na osmom mjestu tabele. Interu je ovo treći uzastopni poraz.

U prvoj nedeljnoj utakmici, Udineze je pobedio Peskaru 3:1, dok su Bolonja i Sasuolo odigrali nerešeno (1:1) .

U posljednjem meču dana Roma je lako i ubjedljivo savladala Palermo (4:1). Ovim trijumfom su preuzeli drugo mjesto od Milana koji takođe ima 19 bodova, ali “vučica” ima bolju gol-razliku. Prvi je Juventus koji ima dva poena više.