Inđiji odbojkaški “triler“

0
11

indjiji_odbojkaski_trilerNovi Pazar – Odbojkaška gala-predstava u Novom Pazaru,donijela je prema očekivanju, sjajnu utakmicu, u režiji starih znanaca.

Sve je začinio “triler” u poslednjem petom setu, megdan koji će se prepričavati. Slaviili su Inđijci, da je bilo drugačije, ne bi bilo nezasluženo. Nimalo. Prvi set, dramatičan,prepun preokreta,domaćin je od gotovog napravio veresiju,mada je vodio sve do finiša prvog perioda utakmice. Međutim, zahvaljujući manjem broju grešaka, Inđija na razliku rešava prvi set u svoju korist-23:25, nakon skoro pola sata igre.

U drugom setu,na krilima takvog razvoja situacije, izabranici Šarenca su uglavnom imali prednost,nesigurnost se uvukla u redove Novog Pazara,koji su uspeli samo u par navrata da priđu na poen zaostatka. I onda je na scenu stupio kapiten Inđije, Pešut. Blagodareći njegovim sjajnim servisima, gosti su prelomili I ovaj set u svoju korist, uspeli da dođu do šest poena prednosti I rutniski privedu posao kraju-18:25, za 23 minuta.

U trećem, budi se konačno domaći sastav. Nakon uvodne klackalice u rezultatu, uspeli su odbojkaši Novog Pazara da hrabrom igrom,odličnim servisima Božovića I Hamzagića, istope vođstvo rivala I dođu do vođstva-12:9, 15:10. Pet poena viška je od tog momenta,bilo uglavnom na kontu Zatrića I saigrača, kojima je “vetar u leđa” stizao i sa tribina., od frenetične publike. Pri rezultatu 22:15, bilo je jasno da se Novi Pazar I definitivno vraća u utakmicu, na ubedljiv način-25:15.

To kao da je definitivno probudilo Bonićeve izabranike, koji su u četvrtom setu bukvalno razbili protivnika u svim segmentima,ali je usledila drama u finišu četvrtog perioda. Prokockao je domaći sasta ogromnu prednost, u par navrata od čak osam poena,opet neizvesnost, pretio je potpuni preokret, no do toga ipak nije došlo. “Triler” je nastavljen a utakmica odlučena taj-brekom, u kome je gost bio kocentrisanii I svežiji, slavivši trijumf sa 3:2, mada I da je bilo obrnuto, ne bi bilo nimalo nezasluženo.