Edo Ličina-kapetan “Jošinog’’ broda!

0
19

Novi Pazar – Fudbaleri Jošanice savladali su ekipu Partizana sa 3:0, u posljednjoj utakmici 18. kola zonske lige ”Morava”, pa su se tako revanširali timu iz Kosovske Mitrovice za istovetan poraz u prvom dijelu šampionata.

Domaćin je propustio da povede u 19. minutu, kada je posle prekršaja nad Muratom Gusincem dosuđen penal za Jošanicu, ali Edo Ličina nije uspeo da savlada Markovića.

Ipak, Ličina, najbolji akter susreta, je u 33. minutu ispravio raniji propust i preciznim šutem iz slobodnog udarca donio radost ekipi Ljutva Bogućanina.

Do poluvremena Jošanica je udvostručila prednost, kada je u 40. minutu loptu u sopstvenu mrežu skrenuo Partizanov igrač odbrane Stepanović.

Konačan rezultat utakmice postavio je Ličina, koji je u 53. minutu svojim drugim golom na meču donio novopazarskom zonašu treće slavlje u prvenstvu, a drugo u nizu.

Na čelu tabele su Pobeda iz Beloševca i ljubićki Polet sa po 40 bodova, ispred Omladinca sa 34, Mokre Gore i Erdoglije Šumadije 1903 sa po 32, Orlovca sa 31 i Bana sa 29 bodova. Partizan je osmi sa 27 bodova, dok je Jošanica napredovala do trinaeste pozicije sa 14 bodova.