DK FSS-a kaznila Zvezdu i Novi Pazar

0
23

Novi Pazar – Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je Crvenu zvezdu sa 400.000 dinara i uslovno sa jednom utakmicom bez prisustva navijača i Novi Pazar sa dva meča gostovanja na kojima neće moći da vodi navijače, rekao je danas za Betu disiplinski sudija FSS-a Slobodan Pajović.

“Sada su pod uslovnom kaznom, Crvena zvezda, Novi Pazar i Partizan a na navijačima je da odrede da li će se ponoviti nekorektno navijajanje”, rekao je Pajović.

Ukoliko navijači klubova koji imaju uslovnu kaznu ponove neprimjereno navijanje koje uključuje i parole i navijačke pjesme koje sadrže nacionalnu i vjersku netrpeljivost biće automatski sprovedene kazne zabrane prisustva publike na jednoj utakmici, objasnio je Pajovih.

Novi Pazar je kažnjen sa dvije utakmice gostovanja na kojima neće imati pravo da organizovano vodi svoje navijače.

Za te utakmice klub neće moći da kupi ulaznice a navijači neće moći da uđu na stadion sa zastavama parolama i drugim obeležijima kluba.

“To ne znači da simpatizeri Novog Pazara neće moći samostalno da kupe ulaznice i gledaju meč već da neće biti organizovanog dolaska navijača tog kluba”, rekao je Pajović.

Crvena zvezda i Novi Pazar kažnjeni su zbog incidenata 22. oktobra tokom utakmice 9. kola Super lige.

Zvezda je na svom terenu pobijedila Novi Pazar sa 3:1, a susret je u drugom poluvremenu prekinut na tri minuta zbog pirotehnike koju su upalili domaći navijači.

Prethodno su gosti iz Novog Pazara zviždali tokom minuta ćutanja u čast Miodraga Komatine, Srbina ubijenog na Kosovu.

Izvor: RadioStoPlus.com