Crvena zvezda – Novi Pazar 3:1

0
11
Novi Pazar – Crvena zvezda drži korak za liderom Partizanom. Crveno-bijeli su upisali tri boda protiv Novog Pazara poslje velike borbe u drugom poluvremenu, iako se činilo da će imati lak zadatak poslje rutinskog vođstva 2:0 na velikom odmoru.

Gosti su, međutim, smanjili na 2:1, pogodili i stativu, ali… Golgeterski raspoloženi Evandro spriječio je reprizu mračnog scenarija po Crvenu zvezdu, koja je nedavno izgubila dva boda od Radničkog 1923 u nadoknadi vremena na svom terenu. Konačno, Crvena zvezda – Novi Pazar 3:1 (2:0).

Ekipa Roberta Prosinečkog nastavila je na početku meča sa Novim Pazarom tamo gdje je stala u Lučanima protiv Metalca. Iako su gosti prvi priprijetili preko Markovića, domaćin je brzo pokazao ko je gazda u Ljutice Bogdana. Andrija Kaluđerović na drugom meču u nizu pogodio je mrežu rivala u petom minutu, a samo 10 minuta kasnije Evandro je inicirao novu promjenu rezultata na semaforu, 2:0.

Zvezda je potpuno kontrolisala dješavanja na terenu, držala loptu u posjedu, ali su crveno-bijeli još jednom potvrdili da su im defanzivni prekidi slaba tačka. Rezervista gostiju Škriljej nije, međutim, kaznio nesmotrenost defanzivaca Beograđana u finišu prvog poluvremena.

Umjesto da dotuku protivnika crveno-bijeli su se uspavali i dozvolili Novom Pazaru da “raširi krila” u nastavku meča. Bivši napadač Partizana Miloš Bogunović unio je rezultatsku neizvjesnost u 71. minutu, a navijačima domaćina sljedila se krv kada se tri minuta kasnije zatresla stativa Bajkovićevog gola, poslje udarca glavom Škriljeja. Opet poslje prekida.

Dramu je prekratio Evandro, lucidnim potezom glavom u 76. minutu. Ekipa Roberta Prosinečkog preskočila je tako još jednu prepreku u Jelen Superligi, a oscilacije u igri dobra su opomena pred naredni duel u Kupu Srbije sa Banatom na “Marakani”.