Bravo Zmajevi! Na krilima Medunjanina i Đurića BiH u baražu (FOTO)

0
18

BiH – Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman u baraž za Evropsko prvenstvo koje se igra iduće godine u Franuskoj. Zmajevi su večeras u posljednjoj utakmici grupne faze kvalifikacija savladali Kipar u Nikoziji rezultatom 3:2.

Prvih desetak minuta proteklo je u znaku kiparske dominacije, no nisu uspjeli uputiti udarac na Begovićev gol.

I onda u 13. minuti jedna milimetarska dubinska lopta Miralema Pjanića za Ervina Zukanovića, koji isprve odigrava za Medunjanina koji majstorski pogađa za vodstvo naše selekcije i otvaranje vrata baraža.

Ponovo su Kiprani pokušali doći do gola, a onda su napravili katastrofalnu grešku u 25. minuti. Lopta je došla do Ibiševića, koji pogađa lijevu stativu.

I kako to obično biva, nakon velikog promašaja slijedi kazna. Efrem je šutirao, Begović pogriješio kao protiv Belgije u Zenici, lopta je došla do kapitena Charalambidesa kojem nije bilo teško zatresti praznu mrežu za 1:1 u 32. minuti.
Kiprani su stigli do preokreta u 41. minuti. Demetriou je prošao dobro po desnoj strani, oštro je ubacio, te je Mytidisu preostao lakši dio posla za 2:1.

Samo dvije minute kasnije Medunjanin je svojim drugim golom poravnao rezultat. Lulić je centrirao sa lijeve strane, odbrana Kiprana je zaboravila na igrača Deportiva koji neometan sa sedam metara pogađa mrežu Georgallidesa.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli previše uzbuđenja. I, baš kao u susretu protiv Velsa, ponovo je Mehmed Baždarević napravio maestralan potez uvođenjem Milana Đurića u igru u 61. minuti.

Korpulentni napadač našeg državnog tima je u 67. minuti donio pobjedu i na taj način ovjerio plasman u baraž.

Do kraja susreta Kiprani su pokušali stići do izjednačenja, no naši reprezentativci su odolijevali svim napadima i na kraju zasluženo slavili.