25. Decembar 2013

DSC_0472 (1)

Sjeverni Sandžak – U hotelu „Dragulj“, 25. decembra 2013. godine, održana je Prva izborna skupština Bošnjačke demokratske zajednice Sandžaka, druga sjednica Glavnog odbora i Promotivna skupština BDZ Sandžaka.  Za predsjednika BDZ Sandžaka izabran je dr. Jahja Fehratović.

Promotivnom dijelu prisustvovali su brojni gosti: delegacija Vlade Republike Kosovo na čelu sa zamjenikom ministra za dijasporu Ćerimom Bajramijem, delegacija BDZ u Crnoj Gori na čelu sa Hazbijom Kalačem, delegacija BNF-a koju je predstavljao mr. Nedžad Prazina, delegacija Islasmke zajednice predvođena potpredsjednikom Rešad-ef. Plojovićem, delegacija IUNP-a na čelu sa rektorom dr. Mevludom Dudićem, te brojni gosti i preko dvije stotine delegata iz svih gradova Sjevernog Sandžaka i Beograda.

Čestitke su uputili predsjednik SBK reisu-l-ulema emeritus dr. Mustafa Cerić, akademik Muhamed Filipović i potpredsjednik ZSD-a Šefadil Ličina, koji su bili spriječeni da prisustvuju Promotivnoj skupštini BDZ Sandžaka.

Izborna skupština

Skupština je otpocela sa radom u 12.30 časova. Radno predsjedništvo činili su: Nihad Bećirović – ovjerivač, Tešrif Šačić – ovjerivač, Esad Kolašinac – ovjerivač, Ismet Pramenković – ovjerivač, Jasmina Nikšić –  zapisničar, Samir Škrijelj – zamjenik, dr. Amela Zoranić – predsjednik, a prisustvo je verifikacijom potvrdilo 232 delegata.

Nakon verifikacije delegata, usvajanja Poslovnika o radu Skupštine, izmjena i dopuna Statuta, kako je predviđao dnevni red, uslijedilo je tajno glasanje za predsjednika BDZ Sandžaka. Riječ je dobio predsjednik Komisije, Samir Škrijelj, koji je pojasnio način glasanja kao i sadržinu glasačkog listića.

Na Prvoj Izbornoj skupštini glasalo je 232 delegata. Za prijedlog GO, da za predsednika BDZ Sandžaka bude izabran Dr. Jahja Fehratović  glasalo  je ukupno 224 delegata, 2 protiv, jedan uzdržan i 5 je bilo nevažečih listića.

Novoizabrani predsjednik BDZ Sandžaka se obratio prisutnima, koji je nakon obraćanja iznio Skupštini prijedloge kandidata za predsjdnika Nadzornog odbora, Političkog savjeta, Suda časti i Statutarne komisije, i to:

  1. Hajro Tutić, za predsjednika Političkog savjeta,
  2. Elma Elfić-Zukorlić, za predsjdnika Nadzornog odbora,
  3. Samir Škrijelj, za predsjednika Suda časti,
  4. Sabahudin Hajdarević, za predsjednika Statutarne komisije.

Sjednica Glavnog odbora

Sjednici su prisustvovali članovi ovog tijela i to: Bahra Plojević, master pedagoških nauka, Jasmina Nikšić, diplomirani pravnik, Ramo Bećirović, biznismen, Mustafa Tatarević, biznismen, Enver Biševac, ing. Informacionih tehnologija, Samina Dazdarević, univerzitetski profesor, Šaćir Ćorović, profesor geografije, Almir Muslić, student, Ajsela Duštinac, student, Samir Škrijelj, ekonomista, Muharem Mavrić, inžinjer elektrotehnike, Edib Šušević, inžinjer prehranbene tehnologije, Sadik Halilović, profesor, Mirsad Bektović, ekonomista, Nihad Kadrić, biznismen, Aladin Dolovac, biznismen, Esmir Salković, Ismet Pramenković, Ismet Hodžić, Burhan Dudić, Emir Hamidović, diplomirani psiholog, Izet Mujezinović, profesor, Murat Hamidović, student, Šerif Šačić, student, Senad Turković, Anes Rovčanin, ekonomista, Biran Čelebić, profesor, Haris Zeković, Alisa Talović,Kenan Saračević, Enis Rahmani, Edib Biberović, Asmir Bihorac, Nihat Bećirović, Gazi Isa, Ljutvo Balkan i Suljo Džanković, te članovi proširenog satstava i to: Jahja Fehratović, predsjednik Stranke, predsjednik Nadzornog odbora, predsjednik Političkog savjeta, predsjednik Suda časti, predsjednik Statutarne komisje.

Glavni odbor imenovao je rukovodstvo stranke u sledećem sastavu:

  • Samir Tandir – zamjenik predsjednika,
  • Sead Šaćirović – potpredsjednik,
  • Ljutvo Balkan – potpredsjednik,
  • Fahrudin Alagić – član predsjedništva;
  • Fadil Nikšić – član predsjedništva;
  • Sead Redžović – predsjednik Izvršnog odbora;
  • Jasmina Nikšić – potpredsjednik Izvršnog odbora;
  • Edin Zećirović – potpredsjednik Izvršnog odbora;
  • Ferid Bulić – sekretar Izvršnog odbora;
  • Amela Lukač Zoranić – generalni sekretar;
  • Usame Zukorlić – pomoćnik generalnog sekretara;
  • Atifa Šaljić – predsjednica Ženske mreže;
  • Kadrija Džanković – predsjednik Kluba Mladih;
  • Esmir Salković – blagajnik.

Glavni odbor je imenovao članove Nadzornog odbora, Političkog savjeta i Suda časti u sljedećem sastavu:

  • Zehnija Bulić, potpredsjednik Političkog savjeta;
  • Ismet Zukorlić, član Političkog savjeta;
  • Suljo Muratović, član Političkog savjeta;
  • Almir Pramenković, član Političkog savjeta;
  • Ismet Pramenković, član Nadzornog odbora;
  • Emir Rahić, član Nadzornog odbora;
  • Sabahudin Gojak, član Nadzornog odbora;
  • Vehbija Gibanica, član Nadzornog odbora;
  • Ahmet Ahmatović, član Suda Časti;
  • Halil Ljajić, član Suda Časti;
  • Faruz Crnišanin, član Suda Časti;
  • Sead Trtovac, član Statutarne komisije;
  • Usame Zukorlić, član Statutarne komisije;

Glavni odbor je za nosioce resora pri Izvršnom odboru imenovao sljedeći sastav:

  1. pravni resor – kordinator resora Zaim Redžepović, Sead Trtovac, Dževad Mušić član
  2. logistički resor – Nihad Kadrić
  3. privredno-ekonomski resor – korodinator resora Sead Redžović, zamjenik Mirsad Bektović, (urbano–infrastrukturni) Asmir Kačapor, Memnun Šačić (saobraćajni), (poljoprivreda) Selver Srna, (za energetiku) Muharem Mavrić, (turistički) Nihat Bećirović, (za inspekcijske poslove), (za telekomunakacije) Edib Selmanović
  4. komunalno-stambeni resor  – Haris Zeković
  5. resor za obrazovanje – Mustafa Fetić (za razvoj predškolskih ustanova) Melida Aljović, (za razvoj osnovnih školskih ustanova) Šaćir Ćorović, (za razvoj srednjih školskih ustanova) Sadik Halilović, (za razvoj visokih školskih ustanova) Adnan Hasanović, (za razvoj poznavanja stranih jezika) Mersija Camović, Samir Smailović,
  6.  resor za nauku – Muzafer Saračević, Hilmija Redžić (za razvoj informatičke tehnologije) Enver Biševac, Edib Selmanović, Mirsad Fijuljanin, Safet Smailović (za prirodne nauke)
  7. zdravstveni resor – Sead Ličina, Sjefudin Muminović, Adnan Čaušević, Zijad Smailbegoivć
  8. socijalni resor – Esmir Salković, (za zapošljavanje) Emir Hamidović, (za promociju braka i porodice) Misala Bećirović
  9. penzijsko-invalidski resor – Ramo Bećirović
  10. resor za jezik i kulturu – Kemal Džemić, Mahmut Suljović (za bibliotekarstvo), (za arhiv), (za muzej)
  11. informativni resor – Salahudin Fetić, Armin Šaljić, Šerif Šačić, Murat Hamidović
  12. resor za sport – Jonuz Džanković, Husnija Klimenta, Esad Beširović
  13. resor za ekologiju – Esad Beširović
  14. resor za bezbjednost  – Muhamed Zukorlić
  15. resor za odnose sa sindikatima i nevladinim organizacijama –Muradija Nokić
  16. resor za uspostavljanje autonomne euro-regije Sandžaka – Zejto Rastoder
  17. resor za spoljnu politiku – Adnan Hasanović, Elvir Bajraktarević
  18. resor za dijasporu – Šefadil Ličina koordinator resora, Iljaz Kurtanović, Ljutvo Balkan, Gazi Isa, Ahmet Ahmatović, Ferhan Sejdović, Luinović, Mithat Muslić, Ismet Zukorlić, Asmir Bihorac, Nihat Bećirović, Mithat Bećirović, Džibo Rizvanović, Elvir Bajraktarević, Izet Fijuljanin.

DSC_0216

DSC_0180 DSC_0199 DSC_0204 DSC_0210 DSC_0222 DSC_0251 DSC_0264 DSC_0332 DSC_0339 DSC_0342 DSC_0389 DSC_0414DSC_0488

Skupu je prisustvovala i delagcija Vlade Kosova na čelu sa Bajramijem

DSC_0469

DSC_0495

 

 

Sandžak PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone



Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

No more articles