“Plavi” spašavali remi

0
17

Novi Pazar – Fudbaleri Novog Pazara i Sinđelića iz Niša igrali su neriješeno 1:1, u meču petog kola Prve lige Srbije.

Domaćin je, pred oko 3.000 gledalaca na Gradskom stadionu, odlučno započeo utakmicu i zahvaljujući brzonogom Matića stvorio nekoliko polušansi, koje nisu iskoristili Đalac i Bejtović.

Nišlije su zapretile preko Kolarevića u 11. minutu, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio golman Novopazaraca Pustinjaković.

Matić je u 33. minutu pronašao Grkajca u kaznenom prostoru Sinđelića, ali je njegov udarac glavom izblokiran i lopta je otišla u korner.

Uslijedio je centaršut Bejtovića sa leve strane i precizan udarac glavom Đalca, koji je u 34. minutu postigao svoj prvi gol u plavom dresu.

Tri minuta pre kraja poluvremena pokušao je još jednom Bejtović, ali je njegov šut sa 16 metara zaustavio golman gostiju Zdravković.

U nadoknadi vremena prvog dijela susreta novajlija u ovom rangu takmičenja je došao do izjednačenja. Stanković je izveo slobodan udarac gotovo sa polovine igrališta, a Aleksandar Jovanović glavom smjestio loptu iza leđa Pustinjakovića.

Izabranici Saše Štrpca su u drugom poluvremenu igrali bezidejno, iako su imali češće loptu u svom posjedu.

Sinđelić je imao povoljne prilike da dođe i do sva tri boda. Najpre je Aleksandar Jovanović u 75. minutu neprecizno šutirao glavom, a devet minuta kasnije njegov odličan udarac sa 15 metara Pustinjaković je krajnjim naporom zaustavio.

U finišu utakmice Đalac je dva puta pokušao da donese pobjedu Novom Pazaru, ali njegovi pokušaji nisu bili precizni.

Šef stručnog štaba domaćina Saša Štrbac izrazio je nezadovoljstvo igrom svog tima, ocijenivši da je Sinđelić “došao u Novi Pazar da se brani, u čemu je i uspeo”.

“Odigrali smo dobro u prvom poluvremenu, ali nas je sasjekao naivan gol koji smo primili u 45. minutu. U nastavku nismo uspeli da stvorimo pravu priliku, osim par polušansi, pa su Nišlije ostvarile cilj”, rekao je Štrbac radiju Sto plus.

“Ja mislim da moji igrači ne znaju šta znači nositi dres Novog Pazara i ne znaju kako se treba boriti za ovoj klub’’, dodao je mladi trener.